IZZI

Izabela Želečské vrchy

plemeno:Šeltie
datum narození:29.5.2007
otec:Elliot Golden Fleece du Clos des Eperviers
matka:Elly Želečské vrchy

Izzi je aktivní, divoká, uštěkaná, nenažraná, mazlivá.... Šeltii jsem si vybírala cíleně na agility, i když v té době jsem o něm věděla akorát to, že ho chci dělat se svým psem :-). Izzi jsem si ale nevybírala, byla to prosě jediná zlatá fenka, kterou jsme našli, která byla v nejbližší době k odběru. Izzi je typická šeltie, na všechno štěká, a nakonec zjistí, že se toho vlastně bojí. Cizích psů se bojí naprosto všech, bez rozdílu velikosti, jediný psi, s kterými si kdy hrála, jsou Chessie a Akki. Zato ale lidi má docela ráda, zvláště když jí dají něco k snědku.
Izzi miluje agility, více se dočtete zde. A nesnáší vodu. Jako malá spadla do našeho koupacího jezírka, a obávám se, že právě to na ni mělo vliv. Na táboře jsem pomocí odměn dosáhla toho, že celkem ráda probíhá mělčinama a za odměnu vleze až po břicho. Izzi dále nesnáší kočky, zvláště Boníka, protože je líný a narozdíl od ní dostává místo granulí konzervu :-). Co ale nesnáší ze všeho nejvíce je, když cvičí někdo jiný než ona.
Přestože je Izzi aktivní a zbožňuje procházky a agility, po akci je doma ochotná "vypnout", zalézt si do pelíšku a spát, otravuje jen v případě, že jsem s ní nebyla na procházce, ani jsme necvičili, prostě se nic nedělo.
Izzi je hrozně žárlivá, kdybych cvčila ještě s jiným psem, obávám, že by to prostě nepřežila.

Izzinčiny úspěchy v agility: Na závodech je náš největší úspěch určitě 3.místo na MČRM mláděže 2010 v jednotlivcích a 2.místo na MČRM mládeže 2011 v jednotlivcích i družstvech, ale já osobně si cením každého parkururu, který doběhneme a hlavně toho, že Izzi agility miluje. Stále ještě mám v živé paměti dobu, kdy utíkala pryč a agility nechtěla ani vidět...

IZZINČIN RODOKMEN

Elliot Golden Fleece du Clos des Eperviers Colroy Crystal Lad Sommerville Smithson Crisanbee Goldsmith at Myriehewe
Thorntonhall Thoughts with Sommerville
Sommerville Candy Floss at Colroy Marklin Espree
Sommerville Original Girl
Moriomuscat's Elektra Schibbolets Dainty Dandy Bermarks Upside Down
Schibbolets Bonny Bronze
Moriomuscat's Ronja Bermarks Flash
Fixie
Elly Želečské vrchy Little Lord z Ďáblovy studánky Bridemoor's Guest of Honour Sunsweet Emblem of Glory
Eastdale Heavenly Sent
Baileys z Ďáblovy studánky Shezadun Delech Hamelech
Jacqelina z Ďáblovy studánky
Doreen Želečské vrchy Zak z Vesničky u hranic Terry z Vesničky u hranic
Ida z Vesničky u hranic
Fanny Tedor z Klení Xaret Slapská alej
Camila Jižní samota

© Vendula Zíková 2011