NOVINKY 2011 | NOVINKY 2008-2009

NOVINKY 2010

16.12.2010 - Konec roku se blíží, takže jsem vytvořila PF:

A my už pomalu začínáme plánovat závody na příští rok...
13.11.2010 - Takže konečně: článek z Hradce, článek z Nymburka. Zde si můžete prohlédnou fotky Oskara. Kolem krku se mu vytvořil krásný límec. Už nám stoprocentně zůstane, takže něco o něm najdete v našem zvěřinci.
31.10.2010 - Ve čtvrtek 28.10. jsme byly na agility závodech v Hradci Králové - Podzim 2010. Chessie zde poprvé startovala v A2 a docela se jí zadařilo - všechny běhy dala čistě jen s několika trestnými za čas. V jumpingu byla 12., ve zkoušce 7. a splnila jí na VD a v agility 28. Izzi měla jumping také čistě a skončila 4., ve zkoušce se diskla a agility měla zase čistě a byla 2. Videa zde.
Akkinka si zaběhala až v sobotu 30.10. kdy se zúčastnila neoficiálních závodů Nymburské dušičkové hopsání. I jí se docela dařilo - přestože neměla ani jeden běh čistě, měla v obou nejlepší čas. V jumpingu měla 2 odmítnutí a skončila 3. A v agility měla chybu a odmítnutí a skočila 4. Níže je fotka z vyhlášení, videa zde. Články z obou závodů budou co nejdříve.

25.10.2010 - Zde si můžete prohlédnout videa z MRM, běhy družstev: agility a jumping. Iša a Katty zítra oslaví dvanácté narozeniny- všechno nejlepší!
29.9.2010 - Našla jsem na internetu fotky z MRM, které fotila mamka Terky Martišový - Jana Martišová. Níže se tedy můžete podívat na jednu fotku z vyhlašování. Na té druhé je Izzi s Májou (Izzi je ta vlevo :-)). Všechny fotky si můžete prohlédnout zde.

27.9.2010 - Článek o mistrovství republiky mládeže je hotový. Je docela dlouhý, ale co, byly to velké závody.
20.9.2010 - Celý víkend jsme strávili na Mistrovství republiky mládeže v agility v Třebíči. I přes jedno odmítnutí v jumpingu jednotlivců se nám s Izzi povedlo umístit v součtu na 3.místě! Jsme tedy 2. vícemistry republiky 2010 v kategorii junioři small. Chessie se bohužel v agility diskla, takže se umístila až na 22.místě. Naše družstvo ve složení já + Izzi, Markéta + Chessie, Zuzka Šebková + Charlie (KKCHŠ) a Terka Martišová + Mája (šeltie) bohužel hned v prvním běhu nasbíralo 2 diskvalifikace (Izzi a Chessie) a i když jsme měli pak v jumpingu 3 čisté běhy, v součtu už jsme se nemohli umístit. Videa z jednotlivých běhů a hry jsou zde, běhy družstev máme též nahrané, ale nahrávala nás Jana Mrázková na Zuzčin foťák (celé družstvo), takže videa budou časem.
11.9.2010 - Za poslední měsíc se Oskar hrozně změnil, takže jsem udělala nějaké aktuální fotky. Můžete se na ně podívat v jeho fotogalerii.
30.8.2010 - Včera jsme si byly zatrénovat na cvičáku zóny - Izzinčino video zde. Jsou tam jen zóny rovně, zatáčení na stále moc nejde, ale zjistila jsem, že když zavolám opravdu hodně brzo, tak to většinou trefí. Navíc jsem z videí zjistila, že tu zónu celkem často dělá přední nohou (je to vidět na videu), takže by se zatáčením problém mít neměla, no uvidíme, až to bude vypadat líp, dám sem i video zatáčení.
29.8.2010 - Včera jsme byli s Akki na jejích druhých neoficiálních závodech. Tentokrát už se nám tolik nedařilo - v prvním běhu jsme měli 3 odmítnutí a 1 chybu a byly jsme třetí a v druhém běhu jsme měli asi 5 odmítnutí a 2 chyby a byly jsme čtvrté. Hodnotil se jen součet a v tom jsme byly čtvrté. Videa najdete zde a článek tady.
23.8.2010 - Tak článek ze závodů je hotový. Jinak to vypadá, že družstvo na MRM už máme.
22.8.2010 - V sobotu jsme byly na závodech v Jičíně. Tentokrát se nám moc nedařilo - v jumpingu měla Chessie 2 chyby a byla 24. a Izzi měla chybu a odmítnutí a byla 23. Ve zkoušce měla Chessie 3 chyby a byla 6. Izzi se diskla a v agility se diskla Chessie a Izzi měla jedno odmítnutí a byla 11. V součtu agility a jumpingu byla Izzi 16. a Chessie vzhledem k diskvalifikaci 29. Videa najdete tady a článek bude snad zítra.
Jinak v pátek před závody jsme se dozvěděly, že nám stále chybí jeden člen družstva na MČRM, takže pokud by měl někdo ze small zájem tak napište (v družstvu jsme zatím my s Chessie a s Izzi a Zuzka s Charliem).
20.8.2010 - Tak jsme to přece jenom stihly - článek a videa ze závodů.
19.8.2010 - O víkendu jsme byly na závodech v Lužanech. Dařilo se nám tak nějak přechodně - celkově máme jen jedno umístění (Izzinčina nedělní zkouška). Protože máme v sobotu další závody, v Jičíně, a zítra je ještě brigáda na přípravu závodů, tak sem další info (článek, videa) asi přibude nejdříve v neděli.
6.8.2010 - Tak konečně po dlouhé době opět aktualizace. V sobotu 24.7. jsme se byly podívat na European Open v Liberci. Přesto, že dost pršelo a tudíž jsme tam moc dlouho nepobyly, to byl úžasný zážitek. V neděli jsme vyrazily na dovolenou do Jeseníků, a vzaly jsme s sebou samozřejmě i pejsky (jen Izzi, Akki a Chessie, Iša a Katty byly u babičky), kterým se to zvlášť líbilo - každý den jsme chodily na dlouhé procházky po okolí.
Tady jsou nějaká nová videa z domácího agility tréninku - Izzi z dneška, Izzi a Akki z pondělí a jedno starší (září 2009) Chessie.
A nakonec musím zmínit náš poslední přírůstek. Je to kotě (kocour), které jsme našli. Máme ho už 3 týdny, ale zatím jsem sem o něm nic nepsala, protože nebylo jisté a stále ještě není, jestli si ho necháme - možná poputuje k naší tetě, která ho hlídala i po dobu naší dovolené. Pojmenovali jsme ho Oskar a psi jsou z něj úplně mimo, protože je pořád honí - chudák Akki se už bojí. S Boníkem se moc nesnáší, asi že je to taky kocour (Boník na něj prská a syčí). Níže se můžete podívat na fotky před třemi týdny, když jsme si ho přivezly a zde jsou nějaké novější fotky.

19.7.2010 - Článek o dvojzkouškách v Lounech zde.
18.7.2010 - Tak jsme zpátky z tábora - bylo to super. Na konci byly dvojzkoušky, na ktarých se nám docela dařilo - Izzi vyhrála první zkoušku SA2 - čistý běh a v druhé měla 1 chybu (ve slalomu), skončily jsme čtvrté a jelikož jsme se vešly do standartního času, tak máme splněno na MR, což nám je ale k ničemu, protože tam stejně asi nepojedem. V součtu jsme byly první. Chessie měla v první zkoušce 2 chyby (laťka a zóna na áčku) a skončila třetí s druhým nejlepším časem! Ve druhé se bohužel diskly. Videa zde (začaly jsme nahrávat na youtube). Článek bude, zatím si můžete přečíst o 1. letních dvojzkouškách.
12.7.2010 - Ještě než dnes večer odjedeme na tábor, nahrály jsme na internet videa z pondělních zkoušek. Článek bude opravdu až po táboře.
10.7.2010 - Na stránkách je článek z Chlumecké tlapky.
7.7.2010 - V pondělí jsme byly na 1. letních dvojzkouškách v Lomnici nad Popelkou. Nedopadly nijak slavně - neměly jsme žádný čistý běh. Izzi se v první zkoušce diskla za tři odmítnutí - klasicky první běh ji místo překážek zajímalo jak mě uštěkat k smrti. V druhé jsme měly jedno odmítnutí u slalomu - moc jsem se jí pletla, ale skončily jsme třetí. Chessie měla v první zkoušce odmítnutí a chybu, skončila šestá a v druhé měla jen jedno odmítnutí a skončila osmá. Článek bude později, v pondělí odjíždíme na agility tábor do Loun, tak asi až po něm.
3.7.2010 - Dnes jsme se s Akkinkou zúčastnili jejích první závodů v agility - neoficiálních závodů O Chlumeckou tlapku 2010. Ve kategorii Štěňata od 12 do 18 měsíců S a M obsadila 1. místo!! Video najdete zde, článek dodáme až po dvojzkouškách v Lomnici nad Popelkou, které nás čekají pozítří.
30.6.2010 - Hurááááá!!! Začínají prázdiny! Článek o sobotních závodech zde.
28.6.2010 -O víkendu jsme byly na Otevřeném mistrovsví východních Čech ve Dvoře Králové. Závody pro změnu moc úspěšné nebyly - Chessinka se čtyřikrát diskla, ve zkoušce měla chybu a odmítnutí a byla 15. a sobotní agility doběhla bez chyby na 22. místě z 51 závodníků. Izzi už na tom byla lépe - v sobotu se diskla v agility i v jumpingu a ve zkoušce byla 9. s jedním odmítnutím. V neděli se opět diskla v agility, ale první jumping dala bez chyby na 7. místě a v tom druhém měla jedno odmítnutí a byla 21. Videa najdete zde, článek bude později.
20.6.2010 - Na stránky jsme přidali článek z včerejších závodů.
19.6.2010 - Dnes jsme se poněkud netradičně zúčastnily neoficiálních závodů v dogdancingu O Nymburskou tlapku. Závodila pouze Markéta s Chessie a v kategorii nováčci se umístily na překrásném 2. místě. Také byly druhé v soutěži o nejlepší dítě do 15 let. Video zde, článek dodáme později.
9.6.2010 - Na stránky jsme přidali článek a videa ze závodů.
7.6.2010 - O víkendu 5.-6.6. jsme se zúčastnily závodů ČMKU Junior Open. Tentokrát se nám závody docela vydařily - Chessie v obou zkouškách 1. místo a součet agility a jumpingu - 4. místo, Izzi - SA2 - 2. místo, SJ2 - 1. místo a součet agility a jumpingu 1. místo. Videa a článek dodáme později.
30.5.2010 - IZZI A CHESSIE MAJÍ NAROZENINY! Izzi byly včera 3 roky a Chessie budou zítra 4. Přejeme jim všechno nejlepší, hodně zdraví, a úspěchů v agility! Všechno nejlepší přejeme i Izzinčiným sourozencům - Icymu, Iggymu, Irwinovi, Ivarovi, Izaakovi a Izzy (Bessy)! Chessinčiny sourozence bohužel neznáme jménem, ale přejeme jim taktéž vše nejlepší!
24.5.2010 - Článek o závodech v Lysé zde. Dneska nám přišly nové fotky Gallinky (Anagallis Meteleskum bleskum), za které jsme moc rádi. Níže se tedy můžete pokochat, jak je krásná. Na první fotce je neostříhaná, na druhé už po jarním stříhání.

23.5.2010 - Včera jsme byly na závodech v Lysé nad Labem - Superpes 2010. Izzinčiny výsledky, Chessiničny výsledky. Videa zde.
28.4.2010 - Článek ze sobotních závodů.
27.4.2010 - Protože v blízkém lese vykvetlo spoustu sasanek, rozhodly jsme se, že mezi nimi musíme vyfotit Akkinku, jelikož její pravé jméno je Anemone, což je latinsky sasanka. Níže se tedy můžete podívat na "Anemonku mezi anemonkami".
Článek ze závodů bude, až překreslíme parkury.

25.4.2010 - V sobotu jsme na našem cvičáku pořádali Jarní závody agility. Chessie i Izzi samozřejmě závodily, Izzi jsem už přeřadila do kategorie SA2, dokonce se nám povedlo vyhrát zkoušku SA2! Izzinčiny a Chessinčiny výsledky, videa zde.
21.4.2010 - Konečně jsem napsala článek o Zlaté překážce. Níže si můžete prohlédnout fotky z vyhlašování. Autorem je Petra Hamtilová z našeho cvičáku.

18.4.2010 - Včera jsme byly v Hradci Králové na závodech Zlatá překážka. Výsledky: agility Izzi 25. a Chessie 21.místo, SA1 Izzi 1. místo a Chessie DIS, jumping obě DIS a SA1+ Izzi 2.místo a Chessie 9.místo. Videa zde.
14.4.2010 - Tak, článek o víkendové intenzivce už je na stránkách. Videa Izzi ze soboty i neděle.
12.4.2010 - O víkendu se na našem cvičáku konal intenzivní trénink s Katkou a Bárou Lerlovými, na kterém jsme samozřejmě nemohly chybět. Článek a pár videí snad později.
8.4.2010 - Přejeme všechno nejlepší k narozeninám všem našim štěňátkům! Je to neuvěřitelné, že už jim je rok.
28.3.2010 - Tak máme konečně křečíky roborowského! Máme dvě samičky, barvy white face. Jsou z chs Navel. Jména zatím nemají. Fotky zde, ale nevím, která z nich je která, protože je od sebe nepoznáme.
Na stream jsme daly video Akki, jak běhá agility.
27.3.2010 - Včera jsme byly navšívit Abraxase v jeho novém domově, abychom se podívali jak se mu daří a také jsme byly zvědavé jak vypadá. Daří se mu dobře a vypadá úžasně. Jak můžete vydět níže, nezůstal úplně krátkosrstý. Vzali jsme s sebou i Chessie.

9.3.2010 - Tak jsme konečně vyfotily Sisi. A také jsem o ní něco napsala do našeho zvěřince.
8.3.2010 - Máme nové zvíře - samičku morčete. Vzali jsme si jí ze Stanice pro handicapované živočichy v Pátku u Poděbrad. Přestože se stanice stará o zvířata z volné přírody, dostanou se tam i drobní domácí mazlíčci. Morčátek je tam spousta, tak kdybyste někdo měl zájem, můžete jim napsat, nebo můžete napsat i nám. Pojmenoval jsme ji Sissi, časem se tu objeví fotky.
Dále sem vytvořila nový banner,zařadila jsem na něj i Akki.
A ještě sem přidala nějaké nové fotky Izzinky.
28.2.2010 - V sobotu jsme byly na naši letošních první závodech - Opsion 008. Chessi byla v jumpingu 18., ve zkoušce 9. a v agility 13. a Izzi byla v jumpingu 12., ve zkoušce 3. a v agility 7.. Můžete se podívat na videa a přečíst si článek.
14.2.2010 - Tak jsme nahrály i video Chessinky na gymnastickém míči. Můžete se na něj podívat tady.
13.2.2010 - Koupily jsme psům gymnastický míč. Izzi i Chessie na něj bez problémů vyskakují a Akkince to z vyvýšené matrace taky docela jde. Tady je video Izzinky, Chessinčino snad dodáme zítra. A ještě jedna novinka: pravděpodobně budeme mít Křečíky Roborovského.

29.1.2010 - Bohužel nám zemřela Nymfadora. Jelikož už jí byly skoro dva roky, nebylo to zase tak nečekané. Džungaráci se bohužel více nedožívají.
13.1.2010 - Konečně u nás napadl pořádný sníh, tak sem udělala pár fotek Izzinky
5.1.2010 - Dnes nám bohužel nečekaně uhynula Fanny. Protože jsme ji dostali až v době, kdy byla dospělá a o jejích předchozích majitelích jsme nic nevěděli, nevíme tedy ani kolik jí bylo let. Takže možná uhynula na stáří.
3.1.2010 - Protože teď moc netrénujeme agility, přidala jsem sem jedno video Izzinčiných triků, které jsem ji v poslední době naučila.

© Vendula Zíková 2011