NOVINKY 2012 | NOVINKY 2010 | NOVINKY 2008-2009

NOVINKY 2011

18.12.2011

2.12.2011 - Obě potkaní holky jsou čím dál drzejší a ochočenější, dnes jsem je nechala proběhnout po posteli a při té příležitosti vytáhla foťák - jsou tam i fotky z klece (někdo totiž výslovně toužil po nových fotkách :-)).
26.11.2011 - V minulém týdnu k nám přibyli dvě nová zvířátka. Jsou to potkaní holčičky Ciri (Ejmy z neof. chs Z Valdštejna) a Suki (z chs Z Tazmanie). Obě mají VP (výpis předků). Suki je mladší a klidnější, zato Ciri je pěkná aktivka, a hrozně nanažraná :-). Níže jsou nějaké fotky. více v našich ostatních zvířatech.

27.10.2011 - V sobotu 15.10 jsme byly na našich letošních posledních agility závodech v Blešně u Hradce Králové. Dařilo se nám tak na střídačku - Akki běžela hezky zkoušku, ale bohužel měla tři odmítnutí. Ostatní běhy zase běžet nechtěla. Chessie se v jumpingu i ve zkoušce diskla na kruhu - musíme ho víc trénovat. Agility doběhla s odmítnutím na kruhu a se skočenou zónou na áčku. A Izzi měla jumping s odmítnuním, ve zkoušce měla dvě chyby a byla třetí a agility dala čistě a skončila čtvrtá. Videa a článek budou už brzy.
Do článků jsme přidaly krátkou zprávu z Krále Freestylu. Článek z MRM bude až překreslíme parkury.
A včera Isha a Katty oslavily už třinácté narozeniny! Takže jim přejeme všechno nejlepší a ať tu s námi ještě dlouho pobudou.
29.9.2011 - Tak konečně nějaká aktualizace:-). Takže na stránky jsme přidaly parkury a články ze všech závodů kromě MČRM a Krále Freestylu a videa ze všech závodů, kromě Pojizerského hopsání (ty budou snad co nejdříve).
19.9.2011 - O víkendu jsme byly na Mistrovství republiky mládeže v Kyjích, a docela se nám dařilo: Chessie se stala 2. vícemistrem republiky mládeže družstev small a Izzi Vícemistrem republiky mládeže družstev small a Vícemistrem republiky mládeže jednotlivců v kategorii junioři small. Videa, článek i parkury budou časem :-).
10.9.2011 - V sobotu 3.9. jsme se zúčastnily neoficiálních závodů v dogdancingu Král Freestylu. Závodily jsme v jednotlivcích i ve dvojicích. Ve dvojici jsme byly s Klárou, Chessinka s Daisinkou a Izzinka s Ťapinem. V jednotlivcích skončila Izzi 12. a Chessie 7. Dvojice tam byly pouze čtyři, Izzi s Ťapinem byly 4. a Chessie s Daisinkou 3.
Dále jsme na rajče nahrály fotky z vyhlašování ze závodů v Jičíně.
22.8.2011 - O víkendu jsme se zúčastnily dvou agility závodů - první byly naše domácí závody v Jičíně O Pohár Purina ProPlan a druhé speciál jedničkářů Zvičinská jednička. V Jičíně závodila pouze Chessie a Izzi. Chessie běžela všechny běhy celkem rychle, jumping doběhla s jednou chybou, ve zkoušce jí Markéta diskla kvůli zóně a v agility se diskla, protože zamířila dříve do cíle pro odměnu. Izzi měla čistě jumping i agility. V jumpingu byla třetí a v agility druhá. V součtu byla také druhá. Ve zkoušce měla dvě chyby.
V neděli závodila jen Akki. Běhala se jedna zkouška agility a dvě jumpingové zkoušky. Ve zkoušce agility se diskla za tři odmítnutí, ale jinak docela běžela, první jumping ale dala čistě a na druhém místě! Takže konečně doběhla nějaký běh na oficiálkách. A v druhém jumpingu se opět diskla, protože už vůbec nechtěla běžet, asi jí bylo teplo.
Videa a články ze závodů budou co nejdříve.
19.8.2011 - S vypětím všech sil jsme dopsaly články z posledních závodů, v databázi přibylo dvacet parkurů, doplnila jsem i výsledky. Uff... a teď se jdu dívat na Harryho Pottera!
8.8.2011 - V sobotu jsme se vrátily z úžasného tábora ve Cvikově. Trénovala nás Alice Glöcknerová. Na táboře se sešel rekordní počet havaňáků, více dole na fotce: zleva Anemone Meteleskum bleskum, Chessie Creme Bohemia Vampirelli, Imp Bohemia Sen (Lumpík), Griotka Griotková z farmy zvířat (Gina). Lumpík je navíc Akkinčin táta, takže Akki měla vlastně "rodinou dovolenou" :). Na táboře se běhaly dvoje zkoušky - jedny v pondělí a druhé ve čtvrtek, na těch druhý běhali všichni čtyři havaňáci, Chessie navíc ve čtvrtek splnila zkoušku SA2 na V, bez TB, byla jediná kdo doběhl čistě! A Izzi poprvé starovala v kategorii A3. Sice jsme se diskly, ale byla to jen taková hloupost, z běhu jsem měla rozhodně lepší pocit, než z toho chaosu v pondělí (také DIS). Akki se v obou zkouškách diskla, ale neutekla z parkuru a nechala se přivolat!
V celotáborové soutěži jsme se umístily na 2. místě - v družstvu s námi byla ještě Julie Filípková a Bára Dercová - a vyhrály jsme sachr dort! Už se těšíme na příští rok :-).
Ještě před táborem jsme byly na závodech v Lomnici - Pojizerské hopsání. Izzi se moc nevyznamenala, sice jsme vyhrály sobotní open, ale s chybou, čistě jsme za celý víkend nezaběhly nic. Chessie a Akki závodily jen v sobotu.

V neděli těsně před odjezdem nám přišel smutný e-mail od Martiny, že zemřel Zlaťák. Je nám to moc líto, Zlaťák byl jeden z mála psů v naši "holčičí" smečce na cvičáku, v agility začal nedávno závodit ve trojkách. Bude nám chybět...
13.7.2011 - Na stránkách jsou konečně videa ze všech posledních závodů a článek z Chlumce. Ostatní články budou co nejdříve.
4.7.2011 - Tak nám konečně začaly prázdniny a první prázdninovou sobotu jsme nestrávily nikde jinde než na závodech. Už téměř tradičně jsme byly na neoficiálkách v Chlumci nad Cidlinou, aby Akki běhala zase někde s odměnou (třeba jí to pomůže). Běhy se nám moc nevyvedly, Akki stejně koukala všude okolo, nicméně jumping jsme daly čistě a agility s chybou, takže nám to nakonec dalo v součtu na první místo. Tak teď už by to chtělo také nějaké úsěchy z oficiálek:-). Videa a články z posledních tří závodů už snad budou co nejdříve.
29.6.2011 - Po dlouhém váhání jsem se rozhodla, že si udělám takovou letní "brigádu" :-). Více zde.
25.6.2011 - 17.-19.6. jsme byly na našich zatím největších agility závodech a to na IABC - Mezinárodním poháru plemen, které se konaly ve Skochovicích u Prahy. Vzhledem k velké konkurenci jsme se nijak neumístily, ale Chessie běhala nádherně a vydržela celé tři dny běhat rychle. Dokonce i splnila zkoušku na V, ale do trojek to není. Akki pro změnu neběhala, jediné v čem běžela celý parkur byla štafeta dvojic, kam se dostala díky Chessie. V tomto běhu se ale diskla za překonání jiné překážky. A Izzi zaběhla pěkně první běh (na 11. místě z 88 závodníků!), ale potom už neběhala tak rychle. Videa a článek dodáme co nejdříve.
16.6.2011 - Konečně jsem se dostala k aktualizaci, takže: o víkendu jsme byly v Jablonci na závodech pro děti ČMKU Junior Open, Izzi běhala hezky, v sobotu měla oba běhy čistě a vyhrála, ale v neděli jí bylo nějak špatně :-(, první běh byl hrozný, běžela pomalu a procupitala slalom, nicméně při rozcvičování vypadala dobře, takže jsme běžely i ten druhý, který už byl výrazně lepší, i když na Izzi pořád pomalý :-). Chessie v sobotu běhala hezky a rychle, ale zase měly s Markétou dost zbytečných chyb. A Akki zase nechtěla běhat, ale doběhla hru! Fotky mimo běhání agility zde, z agilit pak na rajčeti (přestávají se nám vejít na stránky). Parkury jsou v databázi, videa budou až budeme vědět nedělní výsledky jednotlivých běhů.
8.6.2011 - Na tréninku v Přímu jsem se sem tam snažila fotit, moje fotky najdete zde . Omlouvám se kategorii small, protože v této kategorii běháme, nestíhala jsem moc fotit :-(.
6.6.2011 - Minulý týden jsme se zúčastnily dvou neplánovaných akcí - první byla ve středu předváděčka na dětském dnu ve Vladicích. Předváděly jsme agility a Chessie i dogdancing a kromě nás tam byla ještě Martina, Péťa a Helča.
A potom jsme se nechaly zlákat Klárou, která jela v sobotu do Dolního Přímu na trénink s Luckou Součkovou a vyrazily jsme taky. Trénink byl super a určitě tam ještě někdy vyrazíme. Účastnila se jen Akki a Izzi a na videa některých sekvencí se můžete podívat zde.
Na stránky byla také přidána videa ze závodů ve Dvoře.
30.5.2011 - Izzi a Chessie mají narozeniny! Izzi byly včera čtyři a Chessie bude zítra pět. Izzinko, přejeme Ti vše nejlepší, pevné zdraví a nervy, aby jsi to s Vendulou na parkuru vydržela ještě spoustu let, přejeme ti, aby jsi byla pořád neúnavně připravená na jakoukoli akci, veselá a energická! A Chessince přejeme všechno nejlepší, ať je stále tak zdravá jako je, ať tu s námi pobyde ještě minimálně 10 let, také hodně odměn za všechno cvičení a co nejméně cvičení bez nich a méně agility parkurů a více dogdancingu:-) Pejskům jsme vytvořili dort z tvarohu a piškotů (fotka níže), který jsme rozdělili mezi psí i lidskou část smečky :-). Konečně se taky dostalo na články ze závodů: Kyje a Dvůr. Videa snad budou brzy.


Parkury z Kyjí asi nebudou, protože nemáme videa a tak by asi byly dost nepřesné, článek se ale pokusím napsat :-) 25.5.2011 - O víkendu jsme byli na závodech ve Dvoře Králové, Izzi a Akki běhaly oba dny a Chessie jen v sobotu. Přestože jsme se s Izzi kvalifikovaly do nedělního finále, celkově se nám moc nedařilo - jednou se Izzi nesoustředila, pak jsem zase nedotáhla vedení.... Čistě jsme daly jen jeden běh a byl to zrovna jeden z pomalejších, skončily jsme teda na pátém místě. Do finále to ale stačilo. Akki se ve dvou bězích dostala do poloviny parkuru, už se na závodech zlepšuje a otrkává. Chessie neběhala moc rychle, ale čistě. Parkury jsou v databázi, videa a článek časem.
Parkury z Kyjí asi nebudou, protože nemáme videa a tak by asi byly dost nepřesné, článek se ale pokusím napsat :-)
11.5.2011 - V neděli 8.5. jsme byly opět v Kyjích, tentokrát na Velké Jarní Ceně a MR toyů. Moc se nám nedařilo - Akki opět všechny čtyři běhy DIS, nicméně v tom prvním běžela opravdu hezky a diskly jsme se jen proto, že uviděla kladinu a šla si na ní udělat zónu. Chessie běžela pouze dva běhy do MR toyů, ale v obou se bohužel diskla za čas a Izzi dala čistě zkoušku a vyhrála jí, takže může do A3 a v agility i jumpingu měla po dvou odmítnutích. Videa bohužel nemáme, protože jsme zapoměly foťák doma:-(. Článek bude později.
3.5.2011 - V neděli jsme byly na Prvomájových závodech v Jičíně, pořádaných naším cvičákem. Závodila pouze Izzi a Akki, Chessie šetřila síly na MR toyů. Akkinka se třikrát diskla a Izzi byla v jumpingu 16. se dvěmi odmítnutími, ve zkoušce 2. s jednou chybou a v agility čistě 4. Video Izzinky a článek je tady, Akkinčino video jsme na internet nedávaly, protože se v žádném běhu nedostala přes třetí překážku.
Článek z kvalifikaček je zde.
28.4.2011 - O víkendu jsme se zúčastnily Kvalifikačních závodů do reprezentace juniorů. Bohužel se nám moc nedařilo - Chessie sice měla jen jednu diskvalifikaci a poslední běh už neběžela, ale kvůli rychlosti nedostala žádný bod a Izzi se buďto diskla nebo měla nějaké odmítnutí, takže nakonec měla 4 body. Ani jedna se tedy nekvalifikovala, ale ještě můžeme zkoušet štěstí dvakrát, tak třeba příště... Videa najdete zde a výsledky jsou ve výsledkách:-). V neděli budeme na závodech v Jičíně, takže článek bude asi až po nich.
13.4.2011 - Článek ze závodů i s parkury zde
S Klárou už asi měsíc vytváříme databázi agility parkurů, kterých už se nám naschromáždilo docela dost. A nyní sem to konečně povedlo jaktakž dostat do finální podoby. Takže databázi najdete zde.
11.4.2011 - V neděli jsme byly na našich letošních prvních venkovních závodech a poprvé závodila i Akki. Bohužel se tvářila, že v životě neviděla áčko, takže dvakrát DIS. Chessie se jednou diskla za čas a jednou byla 9. s jednou chybou a Izzi jednu zkoušku vyhrála s čistým během a jednou byla 7. se 2 odmítnutími. V součtu byla druhá. Videa najdete zde. Článek bude později.
8.4.2011 - Dnes slaví všechna naše štěňátka z vrhu A druhé narozeniny. Takže Gallinko, Majkýšku, Sidíku, Bertíku, Adíku a samozřejmě Akkinko přejeme vám všechno nejlepší a ať vás páníčkové nezlobí:-). A Akkince hodně úspěchů v agility.
4.4.2011 - Včera jsme se byly podívat na trénink dogdandingu pod vedením Katky Veinlichové a Vandy Gregorové na našem cvičáku. Vzala jsme s sebou foťák a chvíli jsem i fotila, pejsci se zrovna učili poklonu :-). Takže na moje fotky se můžete podívat zde.
Na tréninku se mimo jiné sešli tři kelpijky, na stránkách Katky Veinlichové se můžete podívat na fotku :-).
3.4.2011 - Ve čtvrtek u nás byla na návštěvě Klára s Ťapinem, cvičili jsme na zahradě a pak byly na procházce u Šibeňáku a v Libosadu, fotky zde
A včera jsme vyrazili na výlet s cvičákem. Celkem nás bylo deset lidí a patnáct psů a pro okolí jsme byli velká atrakce :-). Ušli jsme přes 20km, šli jsme z Jičína přes Pařez do Mladějova, pak na Trosky, do Rovenska a odsud vlakem domů. Akki a Chessie byly celou dobu hodné, ale Izzi mi zdrhla a celý výlet čekal, až se vyběhá a vrátí :-(. Takže měla smůlu a zbytek cesty šla na vodítku. A na závěr se celou cestu vlakem klepala a přitom to nebyla její první cesta. Jinak byl výlet podařený, psi se vyběhali, dneska odpočívají a my se aspoň můžeme jít podívat na trénink dogdancingu, který se koná na našem cvičáku :-)
Celou dobu jsem pilně fotila, takže na fotky se můžete podívat zde.29.3.2011 - Vytvořila jsem nový banner, najdete ho na úvodní stránce.
27.3.2011 - Bohužel už nemáme Mandy, před asi třemi týdny ji poukousal nějaký pes a pár dnů na to zmizela :-(.
S Izzi trénujeme cik a cap, už jsme na 23cm a rozhodně to vypadá nadějněji, než když jsme začínali loni. Nahrála jsem video.
7.3.2011 - Slíbený článek ze závodů zde. Přepsaly jsme text v sekci "o nás" a dokonce se odvážily tam dát nějaké staré fotky :-).
28.2.2011 - Už zase fungují všechny články ze závodů. Článek ze Řitky bude snad zítra.
27.2.2011 - Včera jsem strávila celý večer opravováním nové návštěvky a jaksi pozampomněla to tu zaktualizovat. Takže zkoušky v Řitce dopadly tak nějak napůl. Ani jednou jsme se neumístily, ale Chessie měla obě zkoušky čistě a Izzi trefila všechny zóny a ani jednou nevypadla ze slalomu. Videa nebudou, protože nám byla zima a navíc nějak nefunguje foťák, článek ale bude, i s parkurama, které ale tentokrát musíte brát trochu s rezervou, protože nemám ty videa :-). A nakonec: návštěvní knížka už funguje!
24.2.2011 - Nová návštěvka bohužel zatím nefunguje, tak jsem tam dala odkaz alespoň na tu starou. Snad se mi to povede sprovoznit.
23.2.2011 - Máme nový vzhled! Už dlouho jsem uvažovala, že naše stránky předělám, a když jsem zjistila že vlastně nefungují v nejpoužívanějším rozlišení, bylo rozhodnuto. Nyní by tedy měly fungovat ve všech rozlišeních od 800x600 výše a měly by i fungovat v nejčastějších prohlížečích: IE, Mozilla Firerox, Opera a Google Chrome, nejsem si ale jistá, jestli fungují ve starších verzích IE. Co se tedy všechno zmněnilo? Hlavně fotogalerie, návštěvní kniha a některé texty. Ještě nefungují všechny články a celá fotogalerie, ale zato se můžete podívat na fotky triků, které jsme vyfotily dnes. Níže je malá ochutnávka a také se můžete podívat, co se nám vytvořilo na jezírku.

V pátek se chystáme na naše první letošní agility závody - Dvojzkoušky v Řitce.
1.2.2011 - Tak video Chessinčiných triků je na světě. Izzinčino snad někdy v budoucnu taky bude.
23.1.2011 - Už od prosince máme v počítači video triků Akkinky a dneska jsme se konečně dostali k tomu, abychom ho nahráli na internet, takže tady je. V nejbližší době možná přibudou i videa Chessie a Izzi.
20.1.2011 - Článek ze zkoušek je hotový a také jsme aktualizovaly kalendář.
16.1.2011 - Tak máme za ssebou letošní první akci a to zkoušky z dogdance. Skládaly jsme dohromady všechny zkušky 1. úrovně - Chessie Musical Dressage a Dance with Dog a Izzi Heelwork to Music a Freestyle. Moc dobře to nedopadlo - Chessie se v obou zkouškách diskla a Izzi se diskla ve Freestylu a Heelwork splnila na VD. Tak snad to vyjde příště. Článek bude brzy a videa bohužel nemáme.
4.1.2011 - Včera nám bohužel zemřel jeden z robráčků. Vůbec nevíme proč, ještě jim nebyl ani rok. Aktualizovala jsem kalendář.
2.1.2011 - Zde si můžete prohlédnout náš nový kalendář závodů. Zatím nejsme přihlášené skoro na nic, spíš jen plánujeme. Už nemůžeme se dočkat jara, více než měsíc jsme nebyly na tréninku agility. Začátkem prosince jsme měly naplánovaný trénink s Martinou Konečnou ve Zdobíně, ale kvůli mrazům jsme to vzdaly :-(. Takže se věnujeme hlavně dogdancingu - rozhodly jsme se přihlásit na zkoušky podle CDC. Trochu mě děsí, že je to už za 14 dní :-).

© Vendula Zíková 2011