NOVINKY 2011 | NOVINKY 2010 | NOVINKY 2008-2009

NOVINKY 2012

16.12.2012
16.11.2012 - Článek a videa z 1.podzimních dvojzkoušek jsou na stránkách.
15.11.2012 - O víkendu jsem se s Izzi zúčastnila naprosto bezkonkurenčně nejlepších závodů - mistrovství republiky. Navíc jsme tam skvěle zabodovaly a získaly titul Vícemistr ČR 2012 kategorie small!!. Článek jsme tentokrát napsala brzy, zítra se tu ještě objeví článek z 1.podzimních dvojzkoušek.
3.11. byla Markéta s Chessie na dogdancingových závodech v Praze, ale moc se jim nedařilo. Video ani článek asi nebudou.
20.10.2012 - Tak po měsíci zase aktualizace :-). Na konci září jsme se zúčastnily závodů Hloubětínský drak 2012 - Izzince se docela dařilo a Chessie taky neběhala nejhůř. Článek a videa jsou na místě, stejně jako článek z mládeže.
2.-7.10. jsme byly v Liberci, kde jsme pomáhaly při organizace MS FCI agility 2012. Byl to opravdu úžasný zážitek, procvičily jsme si jazyky, viděli jsme běhat ty nejlepší závodníky z celého světa a hlavně jsme mohly přímo na místě fandit našim. Především když šlo na start mediové družstvo z druhého místa a doběhlo na prvním místě, bylo to jako by česká tribuna vybuchla :-). Jsem ráda, že jsme nakonec dostaly tu příležitost pomáhat a ještě radši, že všichni říkají, že toto MS, bylo ze všech nejlepší.
A zítra nás čekají dvojzkoušky v Lomnici, pravděpodobně naše poslední agility závody v tomto roce (když nepočítám MR), tak doufm, že se nám bude dařit.
19.9.2012 - Tak trochu opožděně, ale přece - 8.-9.9. jsme byly v Litoměřicích na Mistrovtsví ČR mládeže. Izzinka získala titul Mistra ČR mládeže v družstvech a v jednotlivcích skončila na 7.místě. Chessinka se tentokrát taky docela snažila, dokonce dvakrát neměla trestné za čas. Nakonec byla pátá v družstvech a sedmnáctá v jednotlivcích (ale vlastně byla DIS, protože se diskla v agility). Videa už jsou na stránkách.
Poslední novinka je, že Markéta si začala půjčovat border kolii Nelly (Nelly Ambra Professional). Níže jsou nějaké fotky.


2.9.2012 - V druhé polovině srpna jsme se zúčastnily ještě dvou závodů. První byly závody O pohár Purina ProPlan v Jičíně, kde se dařilo především Izzince - byla třetí v agility i v součtu otevřených běhů. Druhé závody byly trojzkoušky v Havlovicích, kde se zase dařilo Chessince - jednu zkoušku vyhrála, doběhla ji čistě i bez trestných za čas a má tak druhou zkoušku do trojek. Videa už jsou na stránkách.
Asi před půl rokem jsme zkusili vyvěsit inzerát, že darujeme naši králici Dobby, protože nám přišlo, že na ni nemá tolik času, kolik by si zasloužila. Po delší době se nám ozvala slečna z Hradce Králové, že shání kamarádku ke své králici Cindy. Vzhledem k tomu, že Dobby žila dost dlouho sama, nebyli jsme si jistí, zda přijme cizího králika. Nicméně jsme to zkusili a dopadlo to skvěle - viz. fotky níže :-). Tak snad bude Nobby (jak ji přejmenovali noví majitelé) spokojená.


15.8.2012 - Minulý týden jsme strávily na skvělém táboře ve Cvikově. Izzi a Chessie trénovaly u Martiny Konečné a Akki u Alice Glöcknerové. Během tábora jsme se zúčastnily dvou zkoušek. První, která byla v pondělí, se zúčastnila i Akki, ale i když zde bylo méně lidí naž na normálních závodech, tak stejně nechtěla běžet. Druhých zkoušek se tedy už neúčastnila. Chessie měla v první zkoušce problémy se slalomem - 2 odmítnutí a 1 chyba a ve druhé zkoušce minula poslední překážku. Izzi v první zkoušce odmítla houpačku, poslední dobou s ní má docela problém. V druhé zkoušce už ji ale zvládla a doběhal čistě na druhém místě. Videa ze zkoušek zde.
4.8.2012 - Po dlouhé době zase nějaká aktualizace :-). Máme za sebou spoustu akcí, takže postupně: 8.7. jsme se s Chessie, Izzi i Akki zúčastnily neoficiálních dogdancingových závodů O Nymburskou tlapku. Chessie skončila 10. v začátečnících, Izzi 5. v začátečnících a Akki 8. v nováčcích. Videa a článek jsou na místě.
9.7. se Chessie zúčastnila dogdancingových zkoušek podle DDCCR. Pokusila se o složení zkoušek F1 a HtM1, bohužel v obou nestihla nějaké cviky, takže byla disk. Ve zkoušce F1 nestihla pouze jednu pózu :-(.
14.7. se Chessie zúčastnila dvojzkoušek na Pecce, bohužel ani v jedné zkoušce neudělala zónu na kladině, takže byla disk za její opravení. Videa a článek jsou na místě. Odpoledne pak byla ještě na předváděčce agility a dogdancingu, která se už povedla lépe. Časem z ní snad budou i videa.
Stejný víkend byla Izzi na Agility European Open Junior v Rakouském Pinkafeldu. V jednotlivcích se bohužel v jednom běhu diskla, ale v družstvech skončily v součtech šesté. Článek a videa jsou také na místě.
18.7. byly Chessie a Izzi (obě s Markétou :-)) na předváděčce agility pro děti v Jičíně. Předváděčka se povedla, největší zažitek měly děti z toho, že si s nimi pak mohly taky zaběhat :-).
21.-29.7. jsme celá rodina i s Akkinkou byli na dovolené v Chorvatsku. Počasí vyšlo krásné, jen Akki si myslela, že je moc teplo a odmítala chodit. Naproti tomu se ale dokonce jednou i odvážila vlézt do moře.
Zítra odjíždíme na tábor do Cvikova, takže další aktualizace bude až po něm.
29.6.2012 - Předminulý víkend jsme se zúčastnily 4. ročníku závodů ČMKU Junior Open. Chessie se pokusila i o složení zkoušky ZOP, ale bohužel se to nepovedlo, tak třeba příště. Z agility si Chessie i Izzi přivezly jedno třetí místo. Video Chessie a článek jsou na místě spolu s článkem ze soustředění reprezentace.

14.6.2012 - O víkendu jsem s Izzi byla na tréninku juniorské reprezentace až v Brně. Bylo to skvělé, akorát zabalit si tak, abych nic nenechala doma, je pro mě takřka nemožné. Zapomněla jsem očkovák a vodítko :-). Těším se na zítra, protože vyrážíme na jedny z nejlepších závodů v roce - ČMKU Junior Open do Jablonce.
2.6.2012 - Dopsány články z Jičínských závodů a Kvalifikaček.
30.5.2012 - Konec května je u nás už tradičně ve znamení narozenin. Izzi včera oslavila 5 let a Chessie bude zítra 6! Izzi je snad ještě divočejší než dřív, trochu se děsím jak to půjde dál (ve skutečnosti doufám že takhle akční vydrží ještě spoustu let :-)). Agility ji baví čím dál víc a pořád nesnáší když běhá někdo jiný. Chessie je poslední dobou také stále akčnější a agility ji začíná opravdu bavit. Kromě toho se konečně v šesti letech připravuje na zkoušku ZOP, tak doufáme, že se jí to povede.

9.5.2012 - O víkendu jsme byly na juniorských kvalifikačkách v Praze, Izzinka se velmi snažila a tak jsme nominované na EOJ 2012 :-) Izzinčiny videa zde. Chessie hlavně trénovala zóny, ale jinak běhala docela rychle.
Zafi má novou profilovou fotku v našich zvířatech. Roste jako z vody, v minulém týdnu přesrstila a může se tak chlubit krásnou srstí :-).
4.5.2012 - Článek ze dvojzkoušek v Kyjích je hotový a v databázi jsou parkury z Kyjí i z Jičína.
3.5.2012 - V úterý jsme se zúčastnily Prvomájových závodů v Jičíně. Izzi doběhla čistě zkoušku a skončila na druhém místě. V otevřených bězích jsme vždycky vyrobily nějaké odmítnutí, ale zóny i slalom Izzi zvládla výborně. Chessie běhala jen zkoušku a doběhla taktéž čístě na druhém místě. Videa zde.
29.4.2012 - Doplnily jsme výsledky ze zkoušek v Kyjích, na článku se usilovně pracuje :-). Zafi už bydlí s Ciri a Suki.
26.4.2012 - Zafi má svůj profil v našich zvířatech. Už jsme ji ukazovaly holkám a obě projevily spíše nezájem :-). V sobotu jim každopádně pořádně vyčistím klec a nastěhují se k sobě, tak snad ji holky přijmou.
22.4.2012 - Včera jsme se byly podívat v Praze na výstavě potkanů Česká myš a přivezly jsme si naši první potkanku s PP. Jmenuje se Zafíra van Rattenburg, uši má dumbo, srst rex a barvu americkou modrou. Narodila se 24.3., je to ještě miminko, které většinu dne prospí :-). Zatím bydlí sama, ale během příštího týdne ji seznámíme s holkama.


18.4.2012 - V sobotu jsme byly na našich letošních prvních závodech - dvojzkouškách v Kyjích. Závody posuzoval Petr Dostál a zkoušky rozhodně nepatřily k těm lehčím. Nicméně Izzinka převedla, že ten náš přestup do trojek nebyl zase tak úplně omyl - první (těžší) zkoušku zvládla čistě a na prvním místě. Ve druhé se diskla, ale celkově se nám ten běh nepovedl, nejprve dvě odmítnutí a pak skočila překážku z opačné strany. Chessie obě zkoušky doběhla s chybami (zóny :-), ale běhala docela rychle. A Akkinka se rozhodla, že svůj názor na závodění nezmění, takže už asi závodit nebude (nejspíš ji to potěší :-).
Videa zde.
Naprostou záhadou jsem po půl roce dopsala článek z Podzimu 2011 :-)
8.4.2012 - Akkinka a s ní i celý náš vrh A dnes slaví už třetí narozeniny! Přejeme jim všem všechno nejlepší a mnoho štěstí do dalších let.
A Akki dnes spolu s Chessie a Izzi oslavila svoje narozeniny na cvičáku, kde jsme si skvěle zaběhaly pod vedením Lucky Součkové. Všechny běhaly moc hezky, tak snad jim to vydrží do soboty, kdy nás čekají naše letošní první agility závody.
24.2.2012 - V úterý zemřela naše samička křečíka roborowského. Byly jí asi dva roky. :-(
14.2.2012 - Takže konečně jsme napsaly článek z MČR mládeže 2011:-). V článku ze Zvičinské jedničky jsou doplněny parkury a článek z Podzimu 2011 snad taky v nejbližší době bude.
3.2.2012 - Nové fotky potkaních holek. Nové fotky mají i v našich zvířatech.
4.1.2012 - Potkaní holky rostou neskutečně rychle, v našich zvířatech jsem jim proto vyměnila fotky za aktuální :-).
Agility teď natrénujeme, i když sníh ještě neleží, máme pauzu. První závody budeme mít asi až v dubnu, přijde mi to hrozně daleko :-), každopádně kalendář už máme skoro naplánovaný, hlavně léto ;-).

© Vendula Zíková 2011