NOVINKY 2012 | NOVINKY 2011 | NOVINKY 2010 | NOVINKY 2008-2009

NOVINKY 2013

23.12.2013


29.11.2013 Tak jsem se konečně dokopala k alespoň stručné aktualizaci :-)
7.-8.9. jsme byly na našem posledním MRM, větších úspěchů jsme tentokrát nedosáhly, jen Izzinka skončila 2. v individuálním hodnocení agility družstev a třetí v agility jednotlivců. Škoda že se jí nevydařily i jumpingy :-) Chessince se bohužel nechtělo moc běhat, protože bylo velké teplo, takže pouze 4.místo v součtu družstev.
15.9. jsme se zúčastnily MSRDaM, kde Izzi skončila 3. (s 1 odmítnutím). Zde se Chessie také nechtělo moc běhat, i když už to bylo lepší a získala také pouze 4.místo ve dvojicích (spolu s Izzi)
29.9. byla Markéta s Nelčou na dvojzkouškách v Nymburce a dvakrát se diskvalifikovaly.
5.-6.10. bylo MR, Izzinka se vytáhla v jednotlivcích a skončila na krásném 5.místě z 94 týmů.
12.10. jsme byly na našich posledních letošních závodech v Blešně. Izzi skončila 3. ve zkoušce a vyhrála jumping. Chessie i Nelča se kompletně vydiskaly.
Na začátku září jsme si přivezli novou kočku. Jmenuje se Svijanka, v našich zvířatech už má fotku. Zatím se projevuje jako to nejdrzejší a nejzlobivější kotě na světě :-).
V říjnu jsme bohužel museli nechat uspat Ferdu, zřejmě měl nějaký nádor :-(.
27.8.2013 Tak již tradičně aktualizace po měsíci :-). Především jsme na stránky přidali nějaké informace o Nelče a její výsledky ze závodů, ale také máme za sebou spoustu akcí:
4.-10.8. jsme byly na agility táboře ve Cvikově. Trénovala Izzi, pod vedením Martina Nehyby, a Nelča, pod vedením Elišky Dolníčkové. V pondělí a ve čtvrtek proběhly jako každoročně zkoušky, na kterých běhala i Chessie a ty pondělní byly také premiéra pro Nelču, bohužel se diskla. Na čtvrteční nešla, protože byla unavená po tréninku. Izzi se také v obou diskla a Chessie byla jednou čistě a jednou s chybou, pokaždé čtvrtá.
17.-18.8. jsme byly v Ostravě na Mezinárodním mistrovství juniorů, konkurence byla ovšem dost slabá a ani nám se moc nedařilo. Chessie zaběhla čistě běhy družstev, ale zbytek družstva se vydiskal, v bězích jednotlivců se zase pro změnu diskla ona. Izzi se v jednom běhu jednotlivců a v jednom družstev také diskla (stejně jako téměř celé její družstvo). Druhý běh družstev měla čistě a jejich družsvto bylo třetí a v agility jednotlivců měla chybu a odmítnutí. Tak doufám, že mládež dopadne lépe :-)
A nakonec 24.8. jsme pořádaly závody v Jičíně, kde běhala Izzi a Nelly. Agility i jumping byly na Nelču moc těžké, takže DIS, ale zkoušku zaběhla s jedním odmítnutím na třetím místě, takže první zkouška do dvojek :-). Izzince se tentokrát zadařilo, dala vše čistě - jumping 3.místo, zkouška 1.místo, agility 3.místo a součet agility a jumpingu 2.místo.

24.7.2013 Po měsíci opět aktualizace :-). Máme za sebou spoustu závodů, takže postupně:
29.6. jsme byly na závodech v Dolním Přímu. Kromě Chessinčiného jumpingu bez trestných za čas (její druhý otevřený běh bez trestných za čas:-)) jsme žádné velké úspěchy neměly.
13.7. byly Markéta s Chessie na dvojzkouškách ve Dvoře Králové, ale vzhledem k hárání se Chessie moc běhat nechtělo, takže opět bez nějakého úspěchu.
10.-15.7. byla Vendula s Izzi ve Švýcarsku na EOJ, v jednotlivcích zaběhly dva čisté a v rámci povrchu (písek :-( ) i rychlé běhy a skončily na 7.místě z 56 závodníků. V družstvech jim o jednu chybu uteklo 1.místo, nakonec skončily 6.
20.-21.7. jsme byly na agility závodech v Dobříši. Běhalo se na umělé trávě, která vzhledem k počasí byla poměrně rozpálená a posuzovala finka Sari Mikkilä. Chessie opět nejspíš kvůli hárání a taky kvůlii povrchu neběhala moc rychle, zaběhla ale 4 čisté běhy z 5 a udělala všechny zóny. Izzince se tentokrát docela dařilo, z 6 běhů měla 5 čistých a vyhranou nedělní zkouškou se kvalifikovala do finále, kde skončila druhá.

22.6.2013 Minulý víkend jsme se zúčastnily našeho posledního Junior Openu v Jablonci. Tentokrát jsme závodily jen v agility a celkem se nám dařilo. V sobotu Chessie vyhrála součet zkoušek SA2 a Izzi byla druhá v součtu trojek. V neděli Izzi vyhrála součty juniorů small. Chessie se bohužel diskla v jumpingu, ale jinak celý víkend běhala celkem rychle.

30.5.2013 Včera Izzi oslavila své šesté narozeniny a Chessie zítra oslaví už sedmé. Takže všechno nejlepší a ať jste ještě dlouho tak aktivní jako teď!

28.5.2013 Po skoro dvou měsících nová aktualizace :-). Takže popořadě:
14.4. jsme se zúčastnili našich prvních agility závodů v tomto roce, Izzinka byla třetí v první zkoušce, Chessinka se dvakrát diskla, kvůli opravení zón.
20.-21.4. jsme byly na našich posledních juniorských kvaldách, Izzinka běhala prostě krásně a vyhrála svoji kategorii, takže v červenci jedeme do Švýcarska! Chessinka taky běhala celkem hezky, párkrát si opravila zóny a kvůli rychlosti opět nazískala žádné body.
1.5. se konaly závody u nás v Jičíně, Izzi byla třetí v agility, Chessinka si zase opravila zóny.
Další zpráva už není tak veselá, 10.5. jsme museli nechat uspat Katy :-(
18.-19.5. se Vendula s Izzi zůčastnily soustředění juniorů v Opavě se skvělou trenérkou Martinou Wasserbauerovou, a stejně jako loni vyhrály praticky všechny soutěže :-)
26.5. jsme se zúčastnily neof. závodů v dogdancingu O pohár Staropackých hor, Chessinka skončila v kat. pokročilí na třetím místě!
to bude asi zatím všechno, ještě nahrát parkury do databáze :-)

9.4.2013 Včera oslavila Akkinka a spolu s ní i všechna štěňata z našeho vrhu A už 4. nerozeniny! Všem přejeme všechno nejlepší do dalších let.

13.3.2013 Tak konečně první aktualizace tohoto roku :-).
Těsně po Vánocích jsme nečekaně, těměř ze dne na den, přišli o Bonifáce. Zemřel na selhání ledvin. Bylo mu teprve 8 let, takže jsme to opravdu nečekali a bude nám chybět:-(
9.2. se Markéta s Chessie zúčastnila dogdancingových zkoušek v Praze, bohužel se jim opět nedařilo a v obou zkouškách se diskly:-(.
24.2. k nám přibylo nové zvíře - samička gekončíka nočního Norberta. Už se u nás zabydlela a velké terárium se jí zřemě líbí, myslím, že už ho prolezla celé. Fotky jsou níže.
9.3. jsme se zúčastnily přednášky pana Františka Šusty o cvičení zvířat pozitivní motivací. Viděly jsme spoustu zajímavých videí a dozvěděly se spoustu nových věcí, takže teď zkoušíme trénovat i jiná zvířata než psy. Tak jsem zvědavá jestli se něco naučí:-).© Vendula Zíková 2011