NAŠE ZVÍŘATA

fotogalerie našich zvířat

Vzhledem k tomu, že všichni členové naší rodiny mají zvířata rádi, střídají se u nás doma kromě psů i další tvorové z živočišné říše. Někteří protože potřebují pomoc a my jsme jen přestupní stanicí při cestě zpět na svobodu nebo do stanice pro handicapované živočichy z volné přírody, se kterou spolupracujeme. Jiní protože nás jejich chov zajímá.

Nali

Ciri Nalinku (dumbo, fawn, solid, nar. 5.10.2012) jsem si jako naši čtvrtou potkanku přivezla z výstavy v Praze 3.11.2012. Hned druhý den jsem ji seznámila s ostatníma holkama, kupodivu se k ní nejhnusněji chovala Zafi, zatímco Suki překvapila a celkem ji tolerovala. Teď už ale kamarádí se všema :-) Nali je pobrk, ráda běhá po pokoji, ale na lidskou společnost si moc nepotrpí.

Zafi

Ciri Zafi je naše první potkanka s PP. Celým jménem se jmenuje Zafíra van Rattenburg, narodila se 24.3.2012. Uši má dumbo, srst rex a barvu americkou modrou. Bydlí se Suki a Ciri. Se Suki měly ze začátku docela neshody, ale teď už je to v pohodě. Když chce, tak umí být docela divoká :-)

Ciri

Ciri Ciri je samnička potkana (bydlí společně se Suki), narodila se 17.9.2011, je to černá samička, znaky má berkshire, uši i srst standard. Je hodně aktivní, klec hned prošmejdila a ráda spí v kostce. Jakékoli jídlo, které jí nabídnu, mi vyškubne z ruky a běží si ho sníst. Je spíše drobnější, přestože je starší než Suki, jsou stejně velké. Ciri je hrozně dovoká, jako jediná se umí sama přes stůl vrátit do klece a vždy když je na volno, tak se snaží všude vylézt. Jednou vylezla na poličku kde mám poháry z agility, pak vylezla na pohár a i s ním spadla na postel. Což ji vůbec nerozhodilo :-)

Suki

Suki Suki je také samička potkana (bydlí společně s Ciri), je narozená 18.10.2011, barva wheaten blue burmese (krásná :-), znaky solid, srst a uši standard. Suki je klidnější, je na ní vidět, že je mladší, klec prozkoumala až druhý den a do ničeho se tolik nehrne jako Ciri :-). Je to alfa klece, Zafince to chudákovi ze začátku dávala dost najevo, ale teď už se kamarádí. Dokonce bych řekla, že spolu tráví víc času než s Ciri, která je spíše individualista.

Dobby

Dobby Dobby je samička zakrslého králíka. Někdo ji donesl do stanice pro handicapované živočichy, protože ji našel u popelnice. Odtamtud jsme si ji vzali my. Je docela ochočená a hrozně zvědavá, když ji pustíme po pokoji, tak všechno zkoumá, včetně toho, co by mohla ohryzat, takže ji musíme pečlivě hlídat.

Sisi

Sisi Sisi je samička morčete, kterou jsme se vzali ze Stanice pro handicapované živočichy v Pátku u Poděbrad poté, co nám zemřala Fanny. Vzali jsme si jí proto, aby Ferda nebyl sám. Hned se spolu skamarádili. Sisi se narodila pravděpodobně v létě 2009.

Oskar

Oskar Oskara jsme našly když byl ještě malé kotě. Seděl na silnici a vypadal, že ho každou chvíli někdo zajede. Nové zvíře jsme neplánovali, už jich máme dost, a tak to původně vypadalo, že buďto si ho vezme naše teta nebo ho darujeme někomu jinému. Nakonec nám samozřejmě zůstal. Je to takový kočko-pes. Naše kočky se s nim nekamarádí - má sice upřímnou snahu hrát si s Boníkem, ale ten teda nechce - a tak se skamarádil se psama, hlavně s havaňákama, s Akki si často hrajou. Občas se sice nemůžou dohodnout, jestli si budou hrát po psim nebo po kočičim, ale jinak jsou velký kamarádi. Oskar má trochu delší srst a kolem krku se mu vytvořil krásný límec, tak možná je i nějaké plemeno...

Svijanka

Svija Svijanka se narodila se v červnu 2013, zatím se projevuje jako divoška a mazlivka zároveň :-)

Andulky

Andulky Andulky máme dvě, obě samice. Jedna je modrá a druhá zelená. Bydlí trvale ve venkovní voliéře.

Želvy

Želva Máme dva samce a jednu samici želvy nádherné. Přes léto žijí v zahradním jezírku a přes zimu zimují ve sklepě.


IN MEMORIAM

Bonifác

Bonifác Bonifác je kříženec mainské mývalí kočky a „kocoura od sousedů“. Váží 7kg. Narodil se v srpnu 2004 v Břeclavi, takže poměrně daleko od nás. Ve dne spí, v noci chodí ven a k ránu se vrací přes balkon - je pro nás jako budík. Je schopný ráno usnout a celý den se nepohnout. Taky rád loví různá zvířata, např.: myši. To by nám tolik nevadilo, ale on také loví ptáky a jednou dokonce ulovil vážku. S Mandy se nemá moc rád, protože když byl malý, tak si s ní chtěl hrát a ji to moc nenadchlo. Teď si s ním chce hrát Izi, ale už zase nechce on. Chessinka si s ním chce taky hrát, ale ona na něj neštěká. Dělá na něj výzvu ke hře a vrtí ocasem. Také mu ráda myje uši. Boník je hrozně upovídaný. Kromě mňoukání vydává i jiné zvuky. My říkáme že vrndá. Občas si takhle povídá s Izi.

Ferda

Ferda Ferda je jedno z těch zvířat, které se k nám dostali, protože se o ně jejich majitelé už nemohli starat. Jeho původní majitelé si ho nemohli nechat kvůli alergii. Ferda je poměrně plachý, ale když ho vyndám z bedny a položím ho na zem, tak mi okamžitě vyleze zpět na klín a nehne se ode mě. Většinu dne tráví tím, že se dívá ze svého domečku a když jde někdo kolem, rychle tam zaleze celý. Je to také pěkně vybíravé morče, které je schopné celý den nejíst, protože to co mu dám mu nechutná. Je vykastrovaný, protože se k nám náhodou zároveň s ním dostala samička morčete, tak aby mohli být spolu. Fanny pak bohužel zemřela a tak jsme mu pořídili jinou kamarádku - Sisi.

© Vendula Zíková 2011